پیشنهاد عکاسی افسردگی کالیفرنیا جوایز اسکار

پیشنهاد: عکاسی افسردگی کالیفرنیا جوایز اسکار اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار حوادث تبرئه با 50 بار قسم

پرونده کشته شدن زن جوان بعد از هفت سال با برگزاری مراسم قسامه مختومه شد و قضات دادگاه حکم به پرداخت دیه از صندوق بیت‌المال صادر کردند.

تبرئه با 50 بار قسم

عبارات مهم : ایران

پرونده کشته شدن زن جوان بعد از هفت سال با برگزاری مراسم قسامه مختومه شد و قضات دادگاه حکم به پرداخت دیه از صندوق بیت المال صادر کردند.

به گزارش جام جم، پیگیری به این پرونده از بیست و هشتم شهریور 89 به دنبال کشف شدن جنازه یک زن جوان برابر منزل ای نیمه کاره در خیابان گرگان پایتخت کشور عزیزمان ایران در دستور کار پلیس قرار گرفت. شواهد نشان می داد زن جوان با رشته ای مانند طناب خفه شده است هست. جنازه زن ناشناس به پزشکی قانونی فرستاده شد و پلیس به بررسی گوشی گوشی او پرداخت و چندین شماره ناشناس به دست آورد.

در تحقیقات مشخص شد، قربانی جنایت، بهناز 32 ساله نام دارد و در زمینه مصرف شیشه با چندینه مرد در ارتباط بوده هست. پلیس هنگامی که نشانی منزل زن تنها را یافت به پرایدی که از چند روز قبل در کوی اقبالی خیابان گرگان و نزدیکی منزل مقتول متوقف شده است بود مشکوک شد. پلیس صاحب ماشین را شناسایی کرد و مرد جوان گفت که بهناز را می آشنا و چندین بار با وی شیشه مصرف کرده بود.

تبرئه با 50 بار قسم

پلیس در تحقیقات بعدی چندین مظنون را بازداشت کرد، ولی به نتیجه مطلوب نرسید تا این که دریافت قبل از کشف شدن جنازه زن جوان از گوشی یک مرد جوان به نام محمد بیش از 30 بار با گوشی تلفن این زن تماس گرفته شده است است.

با این سرنخ محمد 37ساله بازداشت شد، ولی منکر قتل زن تنها شد و ادعا کرد دو دوستش به نام های گل آقا و عباس در زمینه مصرف مواد مخدر با بهناز در ارتباط بوده اند و به همین خاطر چندین بار از گوشی گوشی وی به بهناز زنگ زده اند و او را کشته اند.

پرونده کشته شدن زن جوان بعد از هفت سال با برگزاری مراسم قسامه مختومه شد و قضات دادگاه حکم به پرداخت دیه از صندوق بیت‌المال صادر کردند.

با این ادعا ردیابی متهمان شروع شد، ولی ردی از آنها به دست نیامد و محمد ادعا کرد آنها به افغانستان گریخته اند.

در حالی که اولیای دم شناسایی نشده بودند مدارکی علیه محمد به دست آمد و وی در شعبه 74دادگاه کیفری سابق استان پایتخت کشور عزیزمان ایران پای میز محاکمه ایستاد و به درخواست دادستان به قصاص محکوم شد.

حکم صادره در شعبه 13دیوان عالی کشور تحت پیگیری موشکافانه قرار داده شد و قضات دیوان عالی کشور با مطرح کردن دو ایراد، حکم صادره را شکستند. انها اعلام کردند محمد به اتهام همکاری در قتل به قصاص محکوم شده است هست، ولی این در حالی است که همدستان وی شناسایی نشده و تحقیقات در این زمینه تکمیل نشده هست. وظیفه تامین تفاضل دیه نیز جهت اجرای حکم قصاص روشن نیست. با طرح این دو ایراد پرونده جهت پیگیری دوباره به دادگاه کیفری یک استان پایتخت کشور عزیزمان ایران فرستاده شد.

تبرئه با 50 بار قسم

در حالی که نشانی از خانواده قربانی به دست نیامده بود یک مادر و پسر به دادگاه کیفری رفتند و ادعا کردند مادر و برادر بهناز هستند.

زن سالخورده به قضات گفت: من و پسرم در مشهد زندگی می کنیم. ده سال پیش بهناز ازدواج کرد و به پایتخت کشور عزیزمان ایران آمد، ولی یک سال بعد هنگامی که به مشهد آمده بود، گفت از همسرش جدا شده است هست. از او خواستم جهت زندگی در مشهد بماند، ولی قبول نکرد و سرخود به پایتخت کشور عزیزمان ایران برگشت. به همین خاطر من در این مدت هیچ خبری از او نداشتم تا این که از اداره ثبت احوال با پسرم تماس گرفتند و گفتند بهناز چند سال قبل در پایتخت کشور عزیزمان ایران کشته شده است هست. حالا من حاضر به گذشت هستم و از قاتل دخترم دیه می خواهم .

پرونده کشته شدن زن جوان بعد از هفت سال با برگزاری مراسم قسامه مختومه شد و قضات دادگاه حکم به پرداخت دیه از صندوق بیت‌المال صادر کردند.

این زن تصویری را به دادگاه ارائه کرد و مدعی شد این تصویر خود و دخترش بهناز است.

بررسی تصویر ارائه شده است از سوی زن سالخورده نشان داد بهناز دختر وی بوده و پرونده در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان پایتخت کشور عزیزمان ایران تحت پیگیری قرار گرفت. در این جلسه که دیروز به ریاست قاضی عبداللهی و با حضور یک مستشار تشکیل شد مادر و پدر بهناز درخواست دیه را مطرح کردند.

تبرئه با 50 بار قسم

سپس محمد به دفاع پرداخت و گفت: باور کنید من زن جوان را نکشتم. دوستانم از گوشی من بارها با او تماس گرفته بودند و به همین خاطر من دستگیر شدم. حالا هفت سال است که بی گناه در زندانم و تقاضای کمک دارم.

در حالی که مدرکی علیه محمد به دست نیامده بود قضات دادگاه، پرونده را لوث تشخیص داده و حکم به برگزاری مراسم قسامه دادند. به این ترتیب محمد 50 بار سوگند بی گناهی یاد کرد و از اتهام قتل عمدی تبرئه شد.

در آخر جلسه، قضات دادگاه حکم به پرداخت دیه از صندوق بیت المال به اولیای دم صادر کردند.

واژه های کلیدی: ایران | پرونده | دادگاه | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs