پیشنهاد عکاسی افسردگی کالیفرنیا جوایز اسکار

پیشنهاد: عکاسی افسردگی کالیفرنیا جوایز اسکار اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار پزشکی مرسوم ترین سرطان‌های مردانه ، مردان ایرانی با «سلامت» بیگانه‌اند

نیمی از جمعیت کشورمان را مردان تشکیل می دهند و این در حالی است که بررسی ها نشان می دهد، مردان ایرانی با مقوله «سلامت» بیگانه اند و هنگام بیماری، کمتر به سراغ دک

مرسوم ترین سرطان‌های مردانه ، مردان ایرانی با «سلامت» بیگانه‌اند

مردان ایرانی با «سلامت» بیگانه اند/ مرسوم ترین سرطان های مردانه

عبارات مهم : حوادث

نیمی از جمعیت کشورمان را مردان تشکیل می دهند و این در حالی است که بررسی ها نشان می دهد، مردان ایرانی با مقوله «سلامت» بیگانه اند و هنگام بیماری، کمتر به سراغ دکتر می روند.

به گزارش مهر، عنوان سلامت مردان به عنوان جمعیت مهم شاغل در تناوب تولید و اقتصاد کشور، از اهمیت خاص ای برخوردار هست. زیرا، بررسی ها نشان می دهد که میزان از کارافتادگی مردان در دوران کار و تلاش جهت به گردش در آوردن چرخ اقتصاد کشور، بالاست و همین مسئله باعث می شود تناوب تولید و کار، بعضا دچار سکون و نقصان شود. این در حالی است که سلامت نیروی انسانی در این چرخه، حرف اول را می زند.

امید به زندگی در مردان کمتر از زنان

مرسوم ترین سرطان‌های مردانه ، مردان ایرانی با «سلامت» بیگانه‌اند

سیدمرتضی خاتمی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، یکی از شاخص های مهم سلامت در دنیا را سن امید به زندگی بیان کرد و گفت: سن امید به زندگی در مردان که زیاد از نیمی از جمعیت کشورمان را به خود تخصیص داده شده است داده هست، از زنان کمتر است.

وی با استناد به مطالعاتی که نشان می دهد میزان فوت و میر در مردان زیاد از زنان هست، یکی از دلایل شیوع زیاد بیماری های بدخیم در مردان را سرطان پروستات بیان کرد و افزود: مردان زیاد از زنان در معرض آسیب های شغلی، اجتماعی، حوادث ترافیکی و سوانح هستند طبق آمار موجود حوادث ترافیکی ۵ برابر و سقوط ۳ برابر زیاد در مردان اتفاق می افتد.

نیمی از جمعیت کشورمان را مردان تشکیل می دهند و این در حالی است که بررسی ها نشان می دهد، مردان ایرانی با مقوله «سلامت» بیگانه اند و هنگام بیماری، کمتر به سراغ دک

خاتمی با اشاره به سایر علل فوت و میر مردان، افزود: مصرف سیگار و وابستگی به مواد مخدر در مردان زیاد است که البته یکی از دلایل عمده را هم می توان عدم توجه مردان به سلامت خود دانست.

وی ادامه داد: از نظر محیطی مردان استرس کاری بیشتری را تحمل کرده و در معرض ضربات جسمی بیشتری هستند، عادات غذایی نامناسب تری داشته و در معرض آلودگی زیاد و نیز وابستگی بیشتری به مواد دخانی دارند و لذا است که می توان شیوع زیاد بعضی از اختلالات را به این موارد نسبت داد و بر همین اساس نیز راه های پیشگیری و کم کردن خطر را مد نظر داشت.

خاتمی عوض کردن شیوه زندگی با لحاظ فعالیت مستمر ورزشی و پرهیز از استرس و نیز مخاطرات شغلی را یکی دیگر از عوامل موثر در اصلاح شاخص های بهداشتی به خصوص در مردان خواند و گفت: اصلاح الگوی غذایی با مصرف کمتر نمک، مصرف مناسب قند و چربی و نیز اوج بردن فیبر غذایی و سبزیجات می تواند کمک بسزایی به اصلاح سلامت مردان کند.

مرسوم ترین سرطان‌های مردانه ، مردان ایرانی با «سلامت» بیگانه‌اند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یادآور شد: پرهیز از استعمال دخانیات و کم کردن سایر عوامل خطر محیطی از جمله آلودگی ها از دیگر موارد توصیه شده است هست. آشنایی با علائم اولیه بروز بیماری های مهم مردان، غربالگری و پیگیری های دوره ای جهت بیماری های مرسوم و معاینات دوره ای کارگران و کارمندان نیز از اقداماتی است که می تواند در کم کردن فوت و میر مردان موثر باشد.

شایع ترین سرطان ها در مردان

نیمی از جمعیت کشورمان را مردان تشکیل می دهند و این در حالی است که بررسی ها نشان می دهد، مردان ایرانی با مقوله «سلامت» بیگانه اند و هنگام بیماری، کمتر به سراغ دک

دکتر سیدحامد برکاتی مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، با عنوان این مطلب که سلامت مردان به اندازه سلامت زنان اهمیت دارد، تاکید کرد: در هر دو گروه مرسوم ترین علت بیماری و ناتوانی، بیماری های قلبی عروقی هست، ولی در مردان علت دوم به بعد تفاوت دارد که به ترتیب حوادث و سوانح غیرعمد، سرطان ها و تومورها، بیماری های دستگاه تنفسی، حوادث عمدی، بیماری های متابولیک، بیماری های دستگاه گوارش، اختلالات تناسلی و ادراری و بیماری های اعصاب و روان را مشمول بر می شود.

وی افزود: مردان کمتر از زنان به علائم و نشانه های خطر و بیماری زا توجه می کنند، به همین علت بیماری در آنها پیشرفت می کند و یا اینکه فوت و میر بیشتری را به همراه دارد. با در نظر گرفتن هفته ای با عنوان سلامت مردان اهمیت این عنوان روشن می شود و زنگ خطری خواهد بود تا مردان این مقوله مهم را در نظر بگیرند.

مرسوم ترین سرطان‌های مردانه ، مردان ایرانی با «سلامت» بیگانه‌اند

برکاتی ادامه داد: مرسوم ترین سرطان ها در مردان به ترتیب سرطان پوست با شیوع ١٤ درصد، سرطان معده با شیوع ١٢ درصد، سرطان مثانه با شیوع ٩ درصد، سرطان پروستات با شیوع ٨ درصد، سرطان روده بزرگ با شیوع ٨ درصد، سرطان ریه و مری با شیوع ٦ درصد است.

مدیر کل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، با بیان اینکه خودمراقبتی نخستین عنصر سلامتی در مردان هست، گفت: حوادث و سوانح عمد ٤.٣ برابر، حوادث غیرعمد ٣.٦ برابر، بیماری عفونی ٣ برابر و بیماری های اعصاب و روان نیز ٧ برابر در مردان زیاد از زنان هست، علت آن هم این است که مردان در معرض استرس ها، آلودگی های محیطی، رفتارهای پرخطر و همچنین مخاطرات بیشتری قرار می گیرند، ولی آنچه منجر به فوت می شود، این است که مردان نقش خودمراقبتی را جدی نمی گیرند.

فقط سه درصد مردان ایرانی شیوه زندگی سالم دارند

دکتر ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت، با عنوان این مطلب که فقط سه درصد مردان ایرانی هیچ عامل خطری در شیوه زندگی ندارند، گفت: نیمی از مردان دچار چاقی و اضافه وزن هستند و چاقی شکمی در مردان بالاتر از زنان هست. همچنین، ۸۹ درصد مردان ایرانی الگوی مصرف غذایی نامناسب دارند و از این میان ۳۱ درصد نیز فعالیت فیزیکی ندارند.

وی با اعلام اینکه ۲۰ درصد مردان ایرانی روزانه سیگار مصرف می کنند، افزود: ۱۸ درصد فشار خون اوج دارند و ۱۳ درصد نیز قند خون اوج دارند.

حریرچی ادامه داد: مردان دو برابر زیاد از زنان در حوادث فوت می کنند.

وی افزود: از ۶۷ فاکتور ترساندن کننده سلامت، ۶۰ مورد در مردان زیاد دیده می شود.

حریرچی گفت: از ۳۷ سرطان شایع، ۳۲ مورد در مردان مرسوم تر است.

به گفته وی، مردان کمتر به دکتر مراجعه می کنند و کمتر به دستورات دکتر توجه دارند.

مردان ایرانی با سلامت بیگانه اند

مشغله های کاری، فشار زندگی و چند شغله بودن بعضی از مردان، باعث شده است تا کمتر از سلامت خود مطمئن شوند و اگر هم عارضه ای سلامت آنها را ترساندن کند، به سراغ دکتر و دارو نمی روند و اگر هم بروند، کمتر به دستورات دکتر توجه دارند و تلاش می کنند در فراز و فرود زندگی، پرسشها جسمانی خود را فراموش کنند. این در حالی است که چرخ تولید و اقتصاد کشور بر دوش مردان استوار است.

واژه های کلیدی: حوادث | زندگی | سلامت | مردان | ایرانی | بیماری | سلامتی | مردانه | سرطان ریه | سرطان معده | سرطان پوست

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs