پیشنهاد عکاسی افسردگی کالیفرنیا جوایز اسکار

پیشنهاد: عکاسی افسردگی کالیفرنیا جوایز اسکار اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار گوناگون نمونه‌هایی از هدیه دادن در دنیای حیوانات

همه ما هدیه گرفتن را دوست داریم مخصوصا اگر از طرف کسی باشد که دوستش داریم. ولی مهارت هدیه دادن در دنیای حیوانات آشنا شده است نیست.

نمونه‌هایی از هدیه دادن در دنیای حیوانات

نمونه هایی از هدیه دادن در دنیای حیوانات

عبارات مهم : دلفین

همه ما هدیه گرفتن را دوست داریم مخصوصا اگر از طرف کسی باشد که دوستش داریم. ولی مهارت هدیه دادن در دنیای حیوانات آشنا شده است نیست.

به گزارش برترین ها، همه ما هدیه گرفتن را دوست داریم مخصوصا اگر از طرف کسی باشد که دوستش داریم. مهارت هدیه دادن در دنیای حیوانات آشنا شده است نیست. ولی همان طور که در اینجا می بینید به نظر می رسد بسیاری از حیوانات هدیه دادن را دوست دارند. در این مطلب به نمونه هایی از هدیه دادن در قلمروی حیوانات اشاره می کنیم.

عنکبوت ها
در هدیه دادن فقط نوع هدیه مهم نیست بلکه چگونه دادن آن هم مهم هست. هیچ حیوانی بهتر از عنکبوت «Paratrechalea ornata» اهمیت این عنوان را نمی فهمد. نرهای این عنکبوت آمریکای جنوبی از هدیه دادن جهت جذب ماده ها استفاده می کنند و جهت این کار تعدادی طعمه را در ابریشم پیچیده و به عنکبوت ماده هدیه می دهند. هرچه هدیه بزرگتر باشد، شانس عنکبوت نر زیاد هست. جدا از فواید غذایی، تصور می شود این هدیه به علت شباهتش به کیسه تخم به جنبش ماده ها کمک کند.

اما همه ما می دانیم که عنکبوت های نر دنبال چه هستند و بعضی از آن ها اصلا اهمیتی نمی دهند که جهت رسیدن به خواسته خود از چه تکنیک زشتی استفاده کنند. آن ها طعمه های کم کیفیت یا حتی بقایای طعمه ای که قبلا خورده اند را در ابریشم می پیچند؛ بنابراین هنگامی که عنکبوت ماده در حال بازکردن هدیه خود هست، قبل از اینکه متوجه شود عنکبوت نر جفت گیری می کند. یک تحقیق نشان می دهد که ۷۰ درصد هدایایی که داده می شود جعلی هستند.

جیجاق
شاید بعضی حیوانات تنها به این علت هدیه دهند که در ازای آن چیزی بگیرند، ولی جیجاق اوروسیایی اینطور نیست. آن ها دوست دارند به جفت خود هدیه دهند، چون ماده ها از هدایای آن ها لذت می برند. شاید درک آن جهت ما سخت باشد، ولی به نظر می رسد این پرندگان می توانند از نظر یک پرنده دیگر فکر کنند.

در آزمایشی که انجام شد، اگر نر ها می توانستند ببینند جفتشان کرم یا پروانه را می خورد، چیزی که نمی خورد را به او هدیه می دادند. اگر ماده پروانه می خورد، به او یک کرم می دادند و اگر کرم می خورد به او یک پروانه می دادند و هنگامی که نمی توانستند ببینند پرنده ماده چه می خورد هیچ ارتباطی بین هدیه آن ها وجود نداشت. این نشان می دهد که نر ها درک می کنند که ماده ها دوست دارند چیز جدیدی هدیه بگیرند. شاید ماده ها هر دو را قبول کنند، ولی نر ها دقت می کنند که کدام آن ها را خوشحال تر می کند.

نمونه‌هایی از هدیه دادن در دنیای حیوانات

پروانه ها
این پروانه های شش خال، سیانید را به عنوان یک مکانیسم دفاعی تولید می کند. ولی جهت این کار انرژی و مقدار زیادی از مواد مغذی آن ها گرفته می شود. به همین علت نرهایی که به دنبال جفت هستند از مواد شیمیایی تولیدکننده سیانید خود جهت جذب ماده ها استفاده می کنند. ماده ها می توانند مقدار این ماده شیمیایی را در نر ها از طریق فرومون های او تشخیص دهند و نری که بیشترین سطح این ماده را دارد به عنوان جفت گزینش کنند. از آنجا که بعد از جفت گیری سطح این ماده شیمیایی در نر ها کم و در ماده ها زیاد می شود، تصور می شود که این ماده شیمیایی از طریق اسپرم انتقال یافته شود. هنگامی که مادر تخم می گذارد مقداری از این ماده شیمیایی را به نوزادان خود انتقال داده و یک ابزار دفاعی قدرتمند و شانس بقای زیاد در اختیار آن ها می گذارد.

همه ما هدیه گرفتن را دوست داریم مخصوصا اگر از طرف کسی باشد که دوستش داریم. ولی مهارت هدیه دادن در دنیای حیوانات آشنا شده است نیست.

بونوبو
بیشتر هدایایی که در دنیای حیوانات داده می شود جهت جذب جفت و اظهار علاقه است و اغلب ارزش غذایی دارد. ولی به عنوان نمونه هدیه ای که دلیلی غیر از جفتگیری و تولیدمثل داشته باشد، می توانیم به نزدیکترین بستگان حیوانمان، یعنی بونوبو ها اشاره کنیم. آن ها عادت دارند به غریبه ها غذا بدهند. بونوبو ها بسیار اجتماعی و عاشق پیدا کردن دوست های تازه هستند. به همین علت خوشحال می شوند اگر با قسمت کردن غذایشان بتوانند با بونوبوهایی از سایر گروه ها ارتباط برقرار کنند.

پنگوئن ها
شاید معروف ترین نمونه از حیواناتی که به عشقشان هدیه می دهند، پنگوئن های نر باشند که از سنگریزه ها به عنوان راهی جهت اظهار علاقه به ماده ها استفاده می کنند. پنگوئن ها در تمام عمر با یک جفت می مانند و بنابراین نماد علاقه و وفاداری در دنیای حیوانات هستند. شاید شنیده باشید که نر ها به دنبال سنگریزه های قشنگ می گردند تا آن را به جفت بالقوه خود هدیه دهند و ماده ها به سنگ به عنوان یک قطعه جواهر یا هنر نگاه می کنند. ولی در واقع نر ها سخت تلاش می کنند تا این سنگریزه ها را جهت ماده ها پیدا کنند، ولی نه فقط به دلایل زیباشناسی.

پنگوئن ها از این سنگریزه ها جهت ساخت لانه استفاده می کنند. ولی چون پیدا کردن سنگ در قطب جنوب سخت هست، جهت پیدا کردن آن ها باید تلاش زیادی کنند. هنگامی که یک پنگوئن نر به ماده یک سنگ هدیه می دهد، پنگوئن ماده می فهمد که پنگوئن نر از او می خواهد با هم لانه ارزش را بسازند؛ بنابراین این سنگ ها فقط یک هدیه قشنگ نیستند بلکه نوعی خواستگاری خاص پنگوئن ها به شمار می روند.

دلفین ها
اگر یک چیز وجود داشته باشد که هرگز نباید به نامزدتان هدیه بدهید، اسفنج هست. ولی ظاهرا هیچکس به دلفین های کوهان دار این را نگفته هست، چون جهت جذب جفتشان اسفنج هدیه می دهند. دلفین نر در حالی که آواز می خواند و تلاش می کند توجه دلفین ماده را جلب کند، یک قطعه اسفنج از کف اقیانوس برمی دارد، آن را به سطح می آورد و بعد از اینکه آن را اوج میندازد یا مثل کلاه روی سر می گذارد، به دلفین ماده هدیه می دهد.

محققان معتقدند که نر ها این نمایش عجیب را به این علت انجام می دهند که به دست آوردن اسفنج بسیار سخت هست. همچنین هنگامی که اسفنج ها مورد حمله قرار بگیرند یک ترکیب سمی منتشر می کنند. به همین علت فقط باهوش ترین دلفین ها می توانند آن ها را به دست آورند. با این حال محققان تردید دارند که دلفین های ماده اصلا تحت تاثیر قرار بگیرند.

نمونه‌هایی از هدیه دادن در دنیای حیوانات

سنگ چشم خاکستری بزرگ
سنگ چشم خاکستری بزرگ یک پرنده نغمه خوان کوچک و ظریف هست، ولی بر خلاف ظاهرش از نظر شخصیتی یک قاتل کوچولوی سادیستی است که نام مستعار «پرنده قصاب» را به او داده اند. در حالی که زیاد پرندگان با این ابعاد چیزهایی مثل کرم یا توت می خورند، سنگ چشم خاکستری بزرگ ترجیح می دهد حیوانات کوچکی مثل مارمولک، قورباغه، موش یا حتی سایر پرندگان را بخورد. ولی علت شهرت قصاب بودنش این است که به جای اینکه به سادگی طعمه را بخورد، ابتدا جمجمه یا ستون فقرات آن را خرد می کند و سپس روی چیزی مثل خار یا سیم خاردار آویزان می کند. آن ها با این روش طعمه را چند روز نگه می دارند و هر وقت که درخواست کردند دوباره سراغش می روند. به همین علت به آن انبار موادغذایی می گویند.

اما در فصل جفت گیری، نر ها ذخیره موادغذایی خود را در معرض دید ماده ها می گذارند. هر سنگ چشمی که مواد غذایی بیشتری انبار کرده باشد توجه بیشتری جلب می کند. هنگامی که ماده ای جفت خود را گزینش کرد می تواند هرچقدر که بخواهد سراغ طعمه های او برود.

همه ما هدیه گرفتن را دوست داریم مخصوصا اگر از طرف کسی باشد که دوستش داریم. ولی مهارت هدیه دادن در دنیای حیوانات آشنا شده است نیست.

شاه ماهیگیر ها
شاه ماهیگیرهای نر در فصل جفت گیری جهت جذب ماده ها از تکنیک جالبی استفاده می کنند. شاه ماهیگیر ها معمولا جهت اینکه راحت طعمه خود را بخورند از سر می بلعند. ولی وقت تولیدمثل، نر ها ماهی را از عقب نگه می دارند. سپس منقارشان را باز می کنند و یک ماهی را نشان می دهند که به پرنده ماده خیره شده است هست. تحقیقات امروزی نشان می دهد که هرچه ماهی بیشتری به یک ماده داده شود، زیاد تخم می گذارد. نظریه غالب این است که نر ها کار سخت شکار را انجام می دهند تا ماده ها انرژی خود را جهت تخمگذاری حفظ کنند.

نمونه‌هایی از هدیه دادن در دنیای حیوانات

کلاغ ها
کلاغ ها به دزدیدن اشیای درخشان و براق مشهور هستند. دختر جوانی از سیاتل به نام گبی، در یک دوره چند ساله با کلاغ های محله اش رابطه خوبی برقرار کرد. این رابطه از چهار سالگی گبی شروع شد. کلاغ ها بقایای غذایی که گبی دور می ریخت برمی داشتند. خیلی زود، گبی با کمال میل غذایش را با کلاغ ها قسمت می کرد و بعد از چند سال گبی و برادرش هر صبح در حیاط به کلاغ ها غذا می دادند.

بعد از چند سال، کلاغ ها در پاسخ به دوستی گبی برایش چیزهایی می آوردند. آن ها هنگامی که همه غذایشان را می خوردند اشیای درخشانی جهت گبی باقی می گذاشتند؛ که مشمول بر دکمه، لامپ های کوچک، پیچ، گوشواره، یک آویز قلب و گردنبند می شد. اگر شما هم می خواهید با کلاغ های محلی تان رابطه خوبی برقرار کنید، دائما به آن ها بادام زمینی با پوست و بی نمک بدهید تا قلبشان را به دست آورید.

واژه های کلیدی: دلفین | عنکبوت | پنگوئن | حیوانات | دلفین ها | استفاده | حیوانات | عنکبوت ها

نمونه‌هایی از هدیه دادن در دنیای حیوانات

نمونه‌هایی از هدیه دادن در دنیای حیوانات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs